Berber Trek: 8 dni/7 nocy z 6 dni jazdy konnej

 

Dzień 1.:

Witamy w Marrakeszu. Transfer do Essaouira. Nocleg w hotelu.

Dzień 2: DIABAT-Ida lub gourd

Nasza wędrówka rozpoczyna się przy ujściu Wadi Qsob i dalej na wschód wzdłuż rzeki. Nieco później przechodzimy przez piaszczyste wydmy wypełnione kilkoma jałowców. Następnie Idź wzdłuż pól uprawnych, które poprzedzają suk Ida lub gourd. Ten pierwszy dzień będzie okazją do zapoznania się z wierzchowca i będziemy mieli pewne możliwości, aby kłus i galopować za to.  Na regularnym szlaku, który prowadzi nas z powrotem do rzeki u podnóża wzgórza, schronimy nasz pierwszy Bivouac.

Dzień 3: Ida lub gourd-Aït Ouadil

Początkowo podążamy za nogą małego wzgórza, aby dotrzeć do doliny Aït Ameur. Droga prowadzi do wątrów wykopane przez rzekę. Obecność wody wpływa na obecność drzew oliwnych i różnych roślin, głównie oleandrów. Odkrywamy Ostatnie ślady séguia prawdopodobnie sięga do portugalskiej obecności, które musiały dostarczyć wody kultur trzciny cukrowej rozprzestrzenił się w tym czasie. Słowo Qsob oznacza również trzciny w języku arabskim. Istnieją również pozostałości systemu pozwalające zmiażdżyć trzciny cukrowej, aby narysować słodki sok. Ta aktywność cukru doszła do końca w 1620. Zdobyliśmy dalej od gorących źródeł, które były stosowane w leczeniu zaburzeń nerek. Te pracują od dekady. Kontynuacja ścieżki, która znowu warstw w środku małych pól prowadzi nas w dolinie Aït ouadil (ludzie z winorośli), gdzie stanowią nasz drugi obóz.

Dzień 4: Aït Ouadil-nieuchronnie

Region przekroczył dziś jest to, że AIT Zelten, jeden z najpiękniejszych ścieżek obwodu. Będziemy przechodzić w pobliżu starożytnych wiosek (Kasbahs) obsadzone w środku lasu drzew arganowego i zatrzymamy się u stóp Kasbah z AIT Zelten. Następnie, skrzyżowanie wzgórz, pól i terenów zalesionych w kierunku suk w bezpośrednim sąsiedztwie. Wizyta spółdzielni oleju arganowej posiadanych przez kobiety berberyjskie. Noc w Bivouac.

Dzień 5: nieuchronnie-AïtTizril

Wspinamy się z powrotem do doliny Neknafa. Szlak schodzi prawie nieustannie przez cały dzień. Wiele małych starożytnych wiosek zbudowanych w kamieniu, zdominowanych przez Zaouïa Sidi M'hend lub Slimane (Szkoła quranic). Angażujemy się w nowe wąskie wąskopy. Można odróżnić wiele jaskiń, z których niektóre są ułożone w mieszkań. Co najważniejsze, że Lalla Taqendout, miejsce kultu religijnego. Przystanek przy wyjściu z wąsami, gdzie, bardzo często, mała rezerwa wody zachęca do kąpieli.

Ponadto, możemy zobaczyć ruiny imponującego domu-dar Caïd-dawne miejsce oporu do obecności francuskiej. Zejście dalej i droga prowadzi do wioski Aït Tizril. Nocleg w Bivouac lub na mieszkańca.

Dzień 6: Aït Tizril-Sidi Kaouki

Nasza ścieżka biegnie wzdłuż doliny z widokiem na zachód, wśród drzew arganowego i stad kóz. Następnie kierujemy się na ścieżki wyłożone małymi białymi kamiennymi ścianami, które łączą ostatnie wioski przed dotarciem do wybrzeża. Dzień kończy się podejściem jednej z dużych opuszczonych plaż, gdzie będzie można dać naszym koniom czas, aby złapać oddech i odpocząć. Bivouac jest sadzona na plaży.

Dzień 7: Sidi Kaouki-Essaouira

Ostatni dzień będzie całkowicie poświęcony odkryciu Littoral. Kolejne plaże, wydmy, wioski rybackie i niektóre klify lub czapki, które będą musiały być obchodzone. Wiele ptaków towarzyszy nam, ale także wiele krów i dromaderów! Tempo postępu podnosi się i kończy się znalezienie usta Wadi Qsob przy wejściu Essaouira.

Dzień 8:

Transfer do Marrakeszu i lot powrotny.


Podkreśla:

 • Odkrywaj wspaniałe górskie tereny
 • Ciesz się spektakularne widoki Essaouira z wysokiej
 • Odkryj romans marokańskiego krajobrazu przybrzeżnego
 • Wspiąć się na siodełko przyjaznego konia/wielbłąda.
 • Ciesz się dniem z dala od zgiełku miasta.

INFORMACJA & CENA:

 • Oferujemy zniżkę na żądanie grupowe.
 • Zarezerwuj wycieczki w zaledwie kilka kliknięć dostępnych przez 24 godziny na dobę wszystkie tygodniu za pośrednictwem naszej strony internetowej.
 • Płatność bezpośrednia w dniu wyjazdu lub za pośrednictwem systemu PayPal.
 • Bezpłatne anulowanie rezerwacji, można anulować rezerwację bez kary.

WLICZONE W CENĘ:

 • Odbiór & drop off w hotelu/mieszkaniu.
 • Jedzenie, napoje i zakwaterowanie.
 • Nocleg w hotelu na dwie noce.
 • Ubezpieczenia.
 • Klimatyzowany pojazd turystyczny.
 • Wizyty według programu.
 • Profesjonalny przewodnik.
Price
€800 / per person

Informacje kontaktowe

Km 13, Road N1
Tamraght, Agadir, Morocco

+212 670 341 510

+212 653 249 121

About the Author

By admin / Administrator

Follow amodoucheval
on lip 20, 2019

No Comments

Leave a Reply